Ana Sayfa » Ürünler » Diz Dezartükilasyon Protezleri

DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZLERİ
          

REHA' nın diz dezartikülasyonlu hastaları için sunduğu protezler hastanın aktivite derecesine ve bir protezden beklentilerini karşılayabilecek çeşitliliğe sahiptir.  Ampütasyonlarda diz dezartükilasyonunun tercih edilme sebebi, uyluk kemiğine müdahale edilmediğinden, ağırlığın güdük ucu, yani uyluk kemiği tarafından taşınabilmesidir.Bu durum siz yürürken zemini hissetmenizi, yani güvende olduğunuzu her adımda algılamanızı sağlar.Dezavantajı ise, sağlam taraf ile protezli taraf diz uzunluğu arasında oturma esnasında bir mesafe farkı oluşturmasıdır. 

Bu protezler, soft soket, sert soket, diz eklemi, modüler birleştirme konstrüksiyonu ve ayak parçalarından oluşmaktadır.
Protez, önce güdüğünüze  güdük çorabı, sonra soft soket giyilerek diz altı protezinde olduğu gibi takılır.Kişinin aktivitesine göre çok çeşitli diz eklemi ve ayak alternatifleri mevcuttur.

REHA, protezi oluşturan her türlü parçanın desteğini tek kaynaktan yüksek kalitede sunmaktadır. Seçilecek protez parçaları hastaların gereksinimlerini karşılamak üzere, 4 farklı Hareketlilik Seviyesine göre belirlenir.   

 


Molla Gürani Mah. Turgut Özal Millet Cad. No: 96-B Fındıkzade-Fatih/İstanbul | Telefon: +90 212 621 55 00 | E-mail info@rehaortopedi.com