Ana Sayfa » Ürünler » Diz Üstü Protezleri

DİZ ÜSTÜ PROTEZLERİ
REHA' nın diz üstü amputasyonlu hastaları için sunduğu protezler hastanın aktivite derecesine ve bir protezden beklentilerini karşılayabilecek çeşitliliğe sahiptir.  
Diz üstü protez sistemleri,moduler ve klasik olarak ikiye ayrılmaktadır,fakat,klasik protezlerin eski kullanıcılar dışında pek tercih edilmediği söylenebilir.Moduler protezler soket,diz eklemi,modüler birleştirme parçaları ve ayak parçasından oluşur.
Diz üstü protezlerinde soket sistemleri genellikle vakum tekniği ile imal edilir.Dizaynına göre quadrilateral,cad-cam ve mass olarak farklı güdük tipleri için soket çeşitleri vardır.Protez güdüğe bir elastik bandaj veya  Protez giydirme kılıfı yardımı ile giydirilir, bandaj soketin içinden tamamen çıktıktan sonra soketin ucuna ventil takılır ve soketin içindeki hava tamamen cıkarılarak oluşan vakum sayesinde tam tutunma sağlanır.Protezi çıkarırken soket ucundaki ventili çıkarıp güdüğünüzü çekmeniz yeterli olacaktır.Bu protez sistemlerinde , vücut ağırlığı ,insan vücudunda ağrıyı en az hisseden kısım olan tuber iskium kemiğinden taşıtılır.

REHA, protezi oluşturan her türlü parçanın desteğini tek kaynaktan yüksek kalitede sunmaktadır. Seçilecek protez parçaları hastaların gereksinimlerini karşılamak üzere, 4 farklı Hareketlilik Seviyesine göre belirlenir.  

OTTO BOCK - C-LEG
Mikroişlemci Kontrollü Elektronik Diz Eklemi
 

C-LEG
 • Tamamen mikroişlemci kontrollü diz eklemi
 • Çok yüksek güvenlik ve dinamik
 • Doğal yürüyüş hareketi
 • Farklı yürüyüş hızlarında ve farklı zeminler üzerinde güvenli, ahenkli yürüyüş
 • Yeni C-Leg'de kablosuz uzaktan kontrol ve ilave durma modu
 • Üç yıllık garanti ve 24 aydan sonra ücretsiz servis bakımı
 • C-Leg mobilite garantisi    
  Hayatın tadını çıkartın – alışveriş merkezlerinin koridorlarından sorunsuz geçebilir, arkadaşlarınızla parkta bisiklet sürebilir veya dağlarda yürüyüşe çıkabilirsiniz. C-Leg ile günlük aktivitelerinizi yerine getirebilirsiniz. Çünkü mikroişlemci kontrollü ilk diz eklemi tüm yürüyüş esnasında gerçek zamanda kumanda edilir. Bunun anlamı eş zamanlı güvenlik ile birlikte yüksek dinamizmdir.
   
  Şu anda Dünya çapında 25.000'den fazla C-Leg kullanıcısı eşsiz C-Leg teknolojisinin sayısız avantajından yararlanıyor. Bu kişilerin tepkileri ve istekleri 2006'daki yeniliğin öncüsü oldu ve bunun sonucunda kablosuz uzaktan kontrollü ve servis ve garanti koşulları optimize edilmiş akıllı bacak protezi sistemi ortaya çıktı. 
   
  Yeni C-Leg kolayca tanınabilir. Şimdiye kadarki C-Leg'lerin rengi gümüştü, yeni C-Leg'lerde karbon çerçevenin rengini antrasit olarak değiştirdik.
   
  Gümüş elementler stili belirler. Şekil, renk ve malzemenin harmonik uyumu ile her konumda ve yaşamın her evresinde emin bir duruş sergiler.

C-Leg kendini gerçek zamanda taleplerinize göre ayarlar;
 
Tabi ki yeni C-Leg'lerde de şimdiye kadarki C-Leg'lerde de kullanılmış olan değerli ve kendisini kanıtlamış olan C-Leg teknolojisi kullanılır. Akıllı diz eklemi sürekli olarak yürüyüşün hangi safhasında olduğunu algılar ve kendisini eş zamanlı olarak buna uyarlar. Diz açısı sezicisi, hareket safhasının dinamik ayarı için bilgileri ilgili adım uzunluğuna ve adım frekansına bağlı olarak gönderir.
 
Merdivenlerde veya kalabalıkta, yürüyüşe çıktığınızda ve sabah işe yetişmek için hızlı yürürken – C-Leg sistemi yürürken kendisini otomatik olarak her duruma uyarlar. Avantajlar: Düşme tehlikesi belirgin oranda azalır. Artık her adımınıza dikkat etmeniz gerekmez, enerjiyi tasarruf eder ve yaşamınızın önemli anlarına konsantre olabilirsiniz. C-Leg ile son derece güvenli ve ahenkli hareket edersiniz – Normal yürüyüş ile arasında neredeyse hiç fark hissetmeyeceksiniz ve çevreniz de neredeyse hiç fark etmeyecek. Daha fizyolojik olan hareket aynı zamanda vücudunuzu da korur. Özel mod (2. Mod) ile C-Leg'i ilave olarak kayak kayma veya bisiklet kullanma gibi özel bir aktiviteye ayarlayabilirsiniz.

Molla Gürani Mah. Turgut Özal Millet Cad. No: 96-B Fındıkzade-Fatih/İstanbul | Telefon: +90 212 621 55 00 | E-mail info@rehaortopedi.com