Ana Sayfa » Ürünler » UGL Rehabilitasyon İstasyonu

UGL REHABİLİTASYON İSTASYONU
Uzay Terapisi
 

GENEL ÖZELLİKLER

 

Tasarlanan bu kafes ve ekipmanların temel amaçları hastayı istenilen pozisyona alabilmek, gereken destekleri gerektiği kadar vererek hastayı mümkün olduğu kadar fonksiyonel kılmaktır. Bunun için kafesimizin içinde bir makara sistemi kurulmuştur. Bu makara ile hastayı ayağa kaldırıp gerekli destek sağlanarak yürütülmesi, ihtiyaç duyulan kasların kuvvetlendirilmesinde ağırlıklar eklenerek kullanılması hedeflenmektedir.

Bant ve makara sistemi sayesinde fizyoterapist istenilen bir kas grubunu izole ederek hedef tuttuğu bu kas üzerinde istenilen egzersizleri çalışabilir. Bu tip egzersizler fonksiyonel kazanımlara akseder, hareketlerin bağımsız, dengeli ve koordinasyonun hızlı bir şekilde artışını sağlar.

Fonksiyonel becerilerin (emekleme, oturma, diz üstü durma, ayakta durma, yürüme, tırmanma, sıçrama) gelişimini ve ilerlemesini sağlar.

Dinamik egzersiz kafesi faydalı geniş kullanım amaçlı ve kullanımı kolay bir cihazdır.

Hastanın herhangi bir hareket veya fonksiyonel beceriyi bağımsız olarak yapmasına izin verir bu koşullarda yapılan egzersizler hastada güven hissi sağlar.

Dinamik egzersiz kafesi de kullanılan ağırlıklar yardımıyla fizyoterapistlerin ölçülebilir bilgileri kaydetmesi ve kazanılan fonksiyonelliğin kanıtlanması objektif hale getirilmiştir. 

Kafesimizin ekipmanların ve dizaynın sağladığı avantajlar sayesinde en ideal vestibular stimülasyon eğitimi vermek.

 

FAYDALARI
 
Kasların kuvvetlendirilmesinde;

Ortezimizle desteklenen çocuklar egzersiz kafesimiz içinde istenilen kasları doğru paternde, kontrollü ve en önemlisi dinamik olarak çalıştırılabilecektir.


PNF Tekniklerinin kullanılarak izole hareketlerin ortaya çıkarılması

Kullanmış olduğumuz makara sistemi sayesinde ağırlık aktarımı kolay bir şekilde gerçekleşirken beyin çevre ile daha etkili bir şekilde uyum sağlamak için primitif refleksler ve düzeltme reaksiyonlarını entegre eder.

Egzersizlerin oyun aktivitesi şekline dönüştürülerek uzun yıllar süren rehabilitasyon sürecinin çocuğun katılımının maksimum düzeye ulaşmasını sağlar.

Dinamik Kafesin ekipmanları ve materyelleri sayesinde spor yapma imkanı sağlanır.


Molla Gürani Mah. Turgut Özal Millet Cad. No: 96-B Fındıkzade-Fatih/İstanbul | Telefon: +90 212 621 55 00 | E-mail info@rehaortopedi.com