Ana Sayfa » Hastalar İçin » Reha Ortopedi Yaklaşımı

Reha Ekibi olarak, en iyi sonuca ulaşmak için hastalarımızın beklenti ve beğenilerine ilişkin tüm bilgileri toplamamız gerektiğinin farkındayız.  Hastalarımızla ilgili gerekli bilgileri topladıktan sonra işlemlere hızla başlayabilir ve tespit edilen sürede teslim edebiliriz. Hastalar rahatsızlıklarına göre kategorize ederek değerlendirir.  Reha hastalarına Protez, Ortez ve Rehabilitasyon olarak 3 ayrı dalda hizmet vermektedir.  Hastalar ne kadar çok vakit ayrılabilirse, ölçümler ve eğitimler o kadar detaylandırabilir,  birlikte rahatsızlığına ilişkin tüm ayrıntıları konuşabiliriz.

Protez hastalarına ilişkin ortama süreler şöyledir;

Üst Ekstremite Protezleri: Proteziniz 2 ila 4 hafta arasında teslim edilir. Bu geçen sürede hastamız ampüte edilen kol kaslarını kullanabilmek için ve güçlendirebilmek için MYOBOY ile rehabilitasyon eğitimi almaktadır.

Alt Ekstremite Protezleri: Proteziniz 2 ila 4 hafta arasında teslim edilir. Teslim tarihine kadar geçen sürede hastaya geçici protez uygulamasına başlanarak nihai protezine geçinceye kadar rehabilitasyon eğitimi verilir.

Silicon House Protezleri: Proteziniz için ne kadar çok vakit ayrılabilirseniz, ölçümler o kadar detaylandırabilir ve birlikte protezin renk ve yapısını, tırnaklarını ve diğer ayrıntıları belirleyebiliriz. Protezlerde tutunma ve uyum çok önemli olduğundan nihai ürüne geçmeden geçici olarak bir kalıp çalışması ile güdük soket uyumunu mutlaka test ederiz. Nihai protez ise hastamız renk ve boyutla ilgili tam olarak karar verdikten sonra oluşturulur. Zira silikon yüksek ısıda pişirilmeye girdikten sonra karar değiştirme olanağımız kalmaz. Bir protezi oluşturmak için gereken süre protezin yapısına bağlı olarak değişmekle birlikte 12 – 16 haftadır.

Ortez Hastalarına ilişkin süreler ise şöyledir;

Reha, Ortezleri iki gruba ayırarak değerlendirilmekdedir. Hazır ortezler için hastalarımızın doktorları tarafından yazılmış reçeteleri ile kliniğimize başvurmaları yeterli olacaktır. Kişiye özel ortezlerde ise kliniğimize gelmeden önce randevu alınmalı ve sizler için belirlenen süre zarfında kliniğimizde olmalısınız. Sizlere ayrılan sürelerde klinikte bulunmanız tedavinizde gerekli olan ortez ölçümünün detaylandırılması için fayda sağlamaktadır. Kişiye özel ortezlerde teslim süreleri üretim süresi ve iş yoğunluğu göze alınarak ortalama 2 ila 5 iş günü içerisinde teslim edilir.

Günlük Yaşam ve Rehabilitasyon Hastalarına ilişkin süreler ise şöyledir.

Rehabilitasyon ürünleriyle ilgili süreler hastalarımız ile temasımız gerçekleştikten sonra gerekli bilgilerin detaylı bir şekilde alınması sonucunda (Reha, dışındaki gelişmeler haricinde) 5 iş günü içerisinde teslimatınız gerçekleşmektedir.

Molla Gürani Mah. Turgut Özal Millet Cad. No: 96-B Fındıkzade-Fatih/İstanbul | Telefon: +90 212 621 55 00 | E-mail info@rehaortopedi.com